DLACZEGO HALLOWEEN

JEST NIEBEZPIECZNE DLA DZIECI?

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To bardzo ważne i piękne Święta, bo przypominają nam o tym,
że jako katolicy mamy obowiązek dążyć do świętości. W tych dniach będziemy odwiedzać cmentarze i groby bliskich.
To będą pełne zadumy dni.

Ale w Polsce od kilkunastu lat pojawia się inny dzień tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych. To Halloween - „święto” bardzo popularne na zachodzie Europy i w Ameryce. Jest to bardzo niebezpieczne „święto” zwłaszcza dla dzieci, bo uczy okultyzmu i ma związek z czarną magią. Dzieci nie powinny interesować się tymi sprawami, gdyż są one
związane z ciemnością, Szatanem i złymi mocami.

Szatan znajduje sposób, żeby poprzez przebieranki, kostiumy, maski, zachętę do robienia psikusów, czary i wróżby zawładnąć niewinnymi sercami osób młodych i dzieci i skierować ich na drogę ciemności, z dala od Pana Jezusa. Szatan bardzo chce by dzieci były daleko od Pana Boga.

Ostatnio moja siostra odmówiła udziału w klasowej halloweenowej imprezie. Moja siostra jest wierna religii katolickiej, która nie zgadza się na Halloween.

Jako chrześcijanie i katolicy mamy wierzyć i wiedzieć, że wszystko jest w ręku Jezusa i tylko w Nim jest wszelka moc.

Bardzo ważne jest to, by być wiernym Panu Jezusowi, który jest Królem Pokoju i Światła, a nie zwracać się w stronę Szatana, który jest księciem zła i ciemności. Trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza w najbliższym czasie, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych.

AlFred